top14.jpg

Škoda FC maratón Marikovskou dolinou 2014

Pred niekoľkými rokmi zasiahla Slovensko mánia horských bicyklov a akcií s nimi spojených. Horské maratóny začali pribúdať jeden po druhom, stačilo zopár odjazdených tratí a partia vášnivých cyklistov si povedala, prečo to neskúsime spraviť aj my. Všetci vieme, aký je rozdiel robiť niečo pre peniaze a robiť niečo od srdca. K tej druhej skupine sa radíme aj my, chceme ešte viac spropagovať cyklistiku širokým masám, pritiahnuť deti a mládež, zároveň každý rok priniesť na Slovensko niečo nové a posúvať tak cyklistiku vpred. Naše heslo je urobiť skutočný horský maratón, kde si cyklista každej výkonnostnej skupiny príde na svoje. Nechceme robiť najdlhší maratón ani maratón s najväčším prevýšením, idea je začiatočníkom ukázať okolitú krajinu, predstaviť im o čom je vlastne pretekanie, ako chutí prekonávanie vlastných limitov. Pokročilí jazdci si zajazdia na prekrásnych hravých singloch, pracne vybudovaných práve pre Vás. Nebude to o „založení hrubej“ a nekonečnom šliapaní po zvážniciach, pripravené sú skutočne horské trate, kde zaručene využijete plnú škálu vašich prevodov. Cyklisti s tými najvyššími ambíciami si zmerajú sily na Majstrovstvách Slovenska v maratóne.

Ponúkneme tri trate: Najkratšia 20 kilometrová je určená primárne pre rodiny s deťmi a pre tých, ktorí chcú zažiť atmosféru pretekania, aj keď toho majú odjazdené na kole len málo.

Stredná trať bude mať dĺžku zhruba 40 km, na svoje si prídu cyklisti, ktorí to chcú proste skúsiť ale aj tí, ktorí už majú čo to za sebou. Vieme ponúknuť dlhé kilometre hravých a točivých singletrackov, prejazdy rozkvitnutými májovými lúkami a voňavým zeleným lesom.

Dlhá trať zhruba 64 km bude zároveň majstrovskou traťou, tvorí ju stredná trať s prídavkom miestami nekonečných stojok, rýchlych lúčnych zjazdov a ďalšími kilometrami „singláčov“, ktoré vedú priamo cez zvieraciu oboru a vytvárajú tak „Marikovské safari“, ako to nazval jeden z pretekárov. 64 kilometrov u skúsených cyklistov nevzbudzuje veľký rešpekt ale pozor, rovina je tu takmer neznámy pojem, celkové prevýšenie je značné a ak sa k tomu pridá nepriazeň počasia v podobe blata alebo horka tak precenenie vlastných možností bude hodne bolestivé. Trať je každoročne vylepšovaná o nové úseky s účelom, aby sa sem ľudia neustále vracali nielen v deň pretekov ale počas celého roka. Návšteva Marikovskej doliny v sedle bicykla určite stojí za to.

Nezabudneme ani na doprovod, bude pripravených viacero sprievodných akcií, ale hlavne detské preteky, takže zoberte zo sebou celú rodinu. Ako je spomenuté na začiatku, všetci to robíme zo srdca, čaká Vás preto rodinná atmosféra, štartovné je 12 EUR, tak aby si to mohol dovoliť takmer každý.


Prihlasovanie na maratón bolo spustené.

Prihlásiť sa môžete na tomto linku

Zoznam prihlásených na tomto linku


Pitný režim od Nutrend:

Pre FC maratón 2014 sme pripravili v spolupráci s firmou Nutrend rozvrh optimálneho pitného režimu pre trate 40 a 64 km : klikni sem

Kto si objedná tovar na tejto stránke a dá do poznámky heslo FC Maratón Maríkovskou dolinou, tak dostane zľavu 20% z ceny bez poštovného. Poštovné sa pri objednávke na 50€ neúčtuje.  Objednávky nájdtete na :  klikni sem


Radi by sme predstavil niektoré novinky pre  Škoda FC Maratón Marikovskou dolinou 2014

Termín konania sme opäť vybrali na stred mája, 17.05.2014. Čo sa týka tratí pre tento ročník tak takisto budú malé zmeny. Najkratšia trať rodinný okruh sa predĺži na zhruba 20 km, druhá trať v poradí – 40km bude bez výraznejších zmien maximálne nájdeme nové trasy na obídenie prípadných rozbitých a zničených úsekov a samozrejme miesto zázemia bude tak ako min.rok. Tretia trasa 64 km – súčasť Majstrovstiev Slovenska v maratóne, bude na základe Vašich podnetov  ( hlavne druhá polovica trate) zjemnená, čo sa týka celkového prevýšenia, ubudne jedno dlhé stúpanie, zároveň ale neprídete o žiadny singletrail, naopak máme už „psiu povinnosť“ vybudovať ďalší a už sme na tom začali robiť!

Pre deti pripravujeme celoslovenskú súťaž pod názvom "Detská tour Petra Sagana", ako jeden zo siedmych pretekov s heslom "bicyklovanie je zábava". Touto myšlienkou nás oslovil p.Peter Zánický, mládežnícky tréner p.Sagana, no a my jej určite vyjdeme v ústrety.

Viac informácií nájdete na : detskatour.sk/

Znížili sme cenu štartovného, bez zásahu do ponúkaného komfortu! V štartovacom balíčku môžte opäť očakávať solídny bikerský darček :

cyklofľaška Škoda, MTB duša Kellys, tyčinka alebo gél Nutrend, pomaranč a iné ...

Minuloročnou novinkou bolo presunutie zázemia pretekov z lúk v Udiči do základnej školy v Dolnej Marikovej, zvýšil sa tak komfort pre pretekárov, aj pri horšom počasí.

Uvedené zmeny sme sa rozhodli podstúpiť hlavne na základe spätnej väzby od pretekárov, urobíme všetko preto, aby sme posunuli nastavenú laťku podujatie ešte vyššie.

 

Štartovací balíček bude obsahovať :

Ceny pre najlepších od zn. Škoda


Mapy trate FC Maratónu 2014 :      mapa Garmin 1

                                                      mapa Garmin 2

                                                      mapa Škoda FC maratónu Marikovskou dolinou 2014

                                       Zázemie Škoda FC maratónu :

Tešíme sa na Vás v sobotu 17.5.2014

FC Team

 

                                                   Partner Škoda Bike Open Tour

                                              


                                                          Partneri XCM série :

 

Generálni partneri

 


 

 

Partneri